Z dumą prezentujemy naszą najnowszą maszynę, Arrow – drukarkę w metalu, maszynę, która drukuje obiekty 3D z wykorzystaniem metali. Zasada działania jest dość prosta i łatwa do zrozumienia. Model 3D (na przykład model mostu lub korony) jest skanowany, a następnie przetwarzany przez specjalne oprogramowanie na wiele warstw lub przekrojów.

Dzięki wbudowanemu laserowi o niskiej mocy urządzenie topi metalowy proszek w pożądany kształt 2D. Poprzez dodawanie kolejnych warstw proszku metalowego i kolejne topienie laserowe do pożądanego kształtu (standardowa grubość warstwy wynosi 25 μm) powstaje stopniowo bryła, aż do chwili wydrukowania całego obiektu 3D.

Nasza maszyna została specjalnie zaprojektowana do wykonywania uzupełnień protetycznych, dlatego średnica plamki lasera wynosi jedynie 55 μm. Korony, mosty i protezy wyjmowane wykonywane są z wysokiej jakości sproszkowanego stopu kobaltowo-chromowego. Możliwe jest zastosowanie proszków złota, miedzi i stali narzędziowej, dzięki czemu maszyna może być również wykorzystywana w produkcji biżuterii oraz ogólnie w przemyśle.

Wymagane napięcie

~230V

Maksymalny prąd

16

Częstotliwość

50Hz/60Hz

Moc lasera

200W

Objętość druku (DxH)

Ø125x100mm

Grubość warstwy druku

15-85 µm

Gaz obojętny

Argon, Azot

Przyłącze gazu obojętnego

Ø6 miękkie złącze rurowe

Przepływ gazu obojętnego

25 l/min przy 3 barach

Proces produkcji

SLM

Interfejsy

USB typ A, RJ-45 Ethernet Połączenie

Waga

215 kg

Rozmiar maszyny (SxGxW)

715x705x1020mm